עריכת סרטי חתונה עתיקים…..חלום ישן חדש

אחרי 16 שנה בתחום תיעוד האירועים, השנה החלטתי ללכת עם חלום ישן שלי ולהקים עסק לעריכה מחדש של סרטי חתונה ישנים.

ההתאהבות הראשונה שלי בצילום וידאו הייתה כשסבא בא לביקור בישראל והביא לאבא שלי מצלמת וידאו, מה שהיה נדיר ביותר בקיבוץ של אמצע שנות ה-80. אני זוכר כיצד הייתי עושה הצגות למצלמה רק כדי שאח"כ אוכל להביט בצילומים.

ובאמת כעבור כמה שנים כשסיימתי ללמוד קולנוע חיפשתי מקום עבודה שיאתגר את יכולתי כדוקומנטריסט, מקור פרנסה כזה שכל יום בו הוא שונה לחלוטין מקודמו, כזה שהאווירה בו תמיד שמחה. לכן בחרתי בצילום חתונות והחלטתי לקרוא לחברה שלי סיפור וזאת במטרה שבכל סרט שאצור, אזכור לקדש את הסיפור.

את חברת "דורפי", שנקראה לזכרו של סבי, החלטתי להקים יום אחרי שאמי מצאה את כרטיס הביקור הישן של סבא כשעשתה סדר בבית יום לפני החתונה שלי.    תוך כדי שיחה היא נזכרה בחתונה שלה וסיפרה לי שלה ולאבא לא היה סרט חתונה בגלל שהמסרטה של הצלם התקלקלה באותו היום ואני חשבתי לעצמי שממש חבל שלא אוכל לראות את הסרט הזה לעולם ושיש כל כך הרבה זוגות שהתחתנו מאז שהחל תיעוד החתונות בווידאו שלא רואים את הסרט שלהם מסיבות של שעמום או עריכה מיושנת בסגנון מונטוני ומעייף.

ואז עלה לי הרעיון: להפוך את סרטי החתונה הישנים אשר שוכבים בארון ומעלים אבק, לסרטים שאפשר לצפות בהם ומי יודע, אולי אפילו "קצת להשוויץ" ברשתות החברתיות. מטרתי בדורפי, היא להפוך כל סרט חתונה ולא משנה מאיזה שנה הוא, לבר צפייה לכל דור.

ב-"דורפי" אנחנו עורכים מחדש סרטי חתונה משנות ה-60 , שנות ה-80 ושנות ה-90 וזאת אנחנו עושים כשמטרתנו העליונה היא לתת גם לדורות שצולמו לפנינו, במה לזיכרונות שלהם מאותו יום נפלא שבו האהבה ניצחה הכל.

אנו יכולים להפיק סרטים ארוכים וקצרים, תלוי בסוג ההזמנה ומטרתה. בתהליך היצירה אנחנו משתמשים בחומרי גלם עכשווים ובארכיונים וכמובן שאם צריך לצלם חומרים חדשים, יש בידנו לעשות זאת באיכות וברמה המקצועיים ביותר כשמטרתנו העיקרית היא להביא את הקדמה ל-"במה המרכזית" ולייצר שילוב מרתק של ישן וחדש, היום ופעם, כאן ועכשיו.

אם צריך,באפשרותנו לבצע דיגיטציה לכל סוגי חומרי הגלם, מקלטות VHS מכל סוג ועד סרטי 8 מ"מ ישנים וזאת על מנת להופכם לקבצי מדיה דיגיטלית באיכות מקסימלית הניתנים לעריכה וצפייה מחדש.

מחובתנו לומר שסרט כזה הוא מתנה מופלאה ומפתיעה ליום הנישואין או יום ההולדת, אם זה מאחד מבני הזוג או אפילו מהמשפחה הגרעינית עצמה שהבינה את משמעותו של זיכרון מצולם ומוכנה לתת לו את הזמן וההשקעה המגיעים לו כדי להפוך מקלטת מאובקת בארון לסרט שייזכר לדורות.

× צרו קשר בוואטסאפ